Menu

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

13 marca 2015 - problemy z potencją
Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido albo nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może wynikać z bardzo różnych powodów, które zawierają zarówno czynniki fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to na ogół choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie
viagra tanio libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większa część mężczyzn przeżywa stres z powodu trudów zawodowych albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wytwarza hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę albo uciekać, wskutek tego z reguły dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.